(ВИДЕО) Инцидент на Евровизија: излезе на сцена сред настап на Лорин

Од:

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како пејачката Лорин го прекинува својот настап кога непознат маж скокна на сцената.

Пејачката Лорин од Шведска важи за убедлива фаворитка на овогодинешниот Евросонг, а на публиката во Ливерпул и се претстави со песната „Tattoo“, по што следеше специфичен и моќен настап. Таа се пласираше во финалето, а сите коментираат за еден настан.

@situationerr

the queen continued to deliver and made it to the finals! #loreen #eurovision #eurovision2023 #tatto #fyp #foryou #fördig #fypシ #foryoupage #viral #foryoupageofficiall #fördigsidan #fördigpage #fypage #melodifestivalen #mello #esc #esc2023 🤍

♬ originalljud – 🙃

Бидејќи се работи за директен пренос, секогаш е во оптек можноста за непланирани настани, а организаторите на овој натпревар од година во година даваат се од себе целиот настан да биде врвен. Откако пејачката Даница Крстиќ раскажа дека во 2018 година насилник почнал да ја тепа пејачката на сцена, што не се емитувало во програмата, поради итна монтажа, на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како непознат маж го прекинал синоќа настапот на познатата Лорин.

Би можело да ве интересира

Естонија и Молдавија избраа евровизиски претставници

А1он

Германија избра песна и претставник за Евровизија

А1он

Еден Голан е прогласена за претставник на Израел на Евровизија

Горан Наумовски

ВИДЕО: Победничката песна е плагијат? Оригиналната нумера ја изведува пејачка од Украина – се појави и снимка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шведска победник на Евровизија 2023: Лорин по втор пат го однесе трофејот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уште еден фаворит за победа на Евровизија

Предраг Петровиќ