(ВИДЕО) Блинкен свири гитара и пее блуз

Од:

Државниот секретар на САД, Ентони Блинкен објави видео на кое свири гитара и пее блуз.

„Не можев да ја испуштам можноста да ги вкрстувам музиката и дипломатијата“, напиша Ентони Блинкен во коментар.

Би можело да ве интересира

Авионот на Блинкен приземјен поради дефект, тој продолжил кон Брисел со автомобил

Блинкен не можеше да се врати од Давос поради истекување на кислород во авионот

Блинкен и Лавров се разминаа во Скопје, САД и Русија спротивставени за иднината на ОБСЕ, за Украина, Балканот

Османи-Блинкен: Како стратешки партнери и НАТО сојузници остануваме обединети во поддршката за Украина

Премиерот Ковачевски го пречека државниот секретар на САД, Блинкен

Лавров доаѓа во Скопје: „Изгледа Бугарија и вети на Македонија дека ќе го отвори воздушниот простор“

Орце Костов