Руска манекенка и нејзината ќерка пронајдени мртви

Од:

Руската манекенка Ирина Двизова и нејзината 15-годишна ќерка Дијана се пронајдени мртви во Турција.

Според Дејли Мејл, нивните тела биле пронајдени завиткани во чаршафи во популарното турско летувалиште Бодрум. Полицијата започна меѓународна потера по 45-годишниот Андреј Куслевич, поранешниот сопруг на Ирина, кој во моментов е главен осомничен.

Семејството на Ирина го пријавило нејзиното исчезнување во полиција откако таа не одговарала на нивните пораки и повици, а полицијата набрзо пронашла траги од крв на каучот во вилата изнајмена од Ирина во Бодрум.

Во вилата биле пронајдени и отпечатоци од машки чевли, а на телото на манекенката и нејзината ќерка биле пронајдени прострелни рани, што исто така е една од индициите што може да доведат до поранешниот сопруг на Ирина, кој бил обезбедување на украински бизнисмен.

Турката полиција се сомнева дека мотивот за убиството на Куслевич бил спорот за старателството над неговиот син. Имено, Ирина во јуни побарала целосно старателство во судот во Москва, а момчето било изгубено по смртта на неговата мајка.

Момчето било во Бодрум со неговата мајка и сестра, а турската полиција наводно побарала помош од Интерпол за пронаоѓање на Куслевич и неговиот син, за кои се верува дека се со него.

Како што пишува Дејли Мејл, Ирина неодамна почнала да работи како агент за недвижности во Бодрум, а пред тоа со години се занимавала со манекенство. Откако извесно време не одговарала на пораките и повиците на нејзиното семејство, нејзиниот фитнес тренер отишол во вилата во која живеела на барање на семејството и открил дека вратата била насилно отворена.

Би можело да ве интересира

Османи од ОН во Њујорк: Мораме да и кажеме „не“ на Русија

Предраг Петровиќ

Шефот на НАТО даде дозвола: На Украинците ќе им биде дозволено да стрелаат во Русија со авиони Ф-16

Предраг Петровиќ

Викторија Нуланд: Ќе воведеме нови санкции против Русија

Силен земјотрес ја погоди Русија

ВИДЕО: Полета првиот турски борбен авион од 5-та генерација

(ВИДЕО) Балерина донираше 50 долари за помош на Украина, сега и се закануваат 20 години затвор