Познатиот готвач рече дека „Хрватите јадат како свињи“, Хоудек се налути: Тоа е арогантно однесување

Од:

Популарниот хрватски готвач Давид Скоко неодамна изјави дека Хрватите се дебели и јадат како свињи, а неговата изјава особено го налути пејачот Жак Ходек.

Имено, Скоко во неодамнешното интервју за gostiona.com им порача на Хрватите дека мора да се хранат поздраво бидејќи се дебели.

„Би и препорачал на хрватската нација да почне да се храни поздраво затоа што се дебели. Значи јадете како прасиња, компири, месо и пекарски производи… Тоа е кома! Јадете повеќе риба, јадете повеќе зелено, повеќе здрава храна, движете се повеќе Ќе биде добро за сите вас, подобро за нас, за мене, за сите вас и за вашите деца“, рече тој во дел од интервјуто објавено на Инстаграм.

Хоудек ја коментираше неговата изјава, а својот коментар го напиша со големи букви, видно изнервиран.

„Неверојатно арогантно и непримерно однесување. Особено оваа гестикулација со рацете, кон устата, со „соодветниот“ израз на лицето. Пуј. Добро, сфативме, дебелите Хрвати ви се гадат. Се надевам дека сега ви е полесно, откако се испромовиравте на овој начин, „промовиран“. Имајте убав поздрав од дебелиот човек“, му напиша пејачот.

Некои луѓе во коментарите се согласуваат со Хоудек, додека други сметаат дека Скоко ја кажал вистината и дека Хрватите се дебела нација.

Би можело да ве интересира

Украинец во Пула преку прозорец сликал Македонка, му го зела телефонот и го натерала да ги избрише сликите

Маж од Корчула сакал да ја убие сопругата

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во Македонија

Катерина Ѓуровски

Хрватска по одлуката на Црна Гора: Ја обезвреднувате Резолуцијата за геноцидот во Сребреница

Гори над Дубровник: Пожарот се шири со молскавична брзина

Маж и жена се убиени во Славонски Брод

Горан Наумовски