Почина Слаѓана Милошевиќ

Од:

Почина познатата пејачка и уметница Александра Слаѓана Милошевиќ, потврди за Фонет нејзина пријателка.

Слаѓана Милошевиќ е родена во Белград на 3 октомври 1955 година и важеше за икона на новиот бран од осумдесетите во Југославија.

Таа била тешко болна, имала инфекција на белите дробови и во еден момент била позитивна на Ковид 19, пренесува Телеграф. Како што додаваат, таа последните десетина дена е во болница на лекување.

Би можело да ве интересира

Почина таткото на Тоше Проески

Орце Костов

Почина О. Џ. Симпсон

Горан Наумовски

Почина Мирко Попов

Катерина Ѓуровски

Почина академик Јордан Поп-Јорданов

Горан Наумовски

Почина креаторот на манга стрипот „Dragon Ball“

Почина бодибилдерот Мирко Петровски

Катерина Ѓуровски