Почина американскиот комичар Ричард Луис

Од:

Американскиот комичар и актер Ричард Луис почина денеска на 77-годишна возраст од срцев удар.

Луис ја започна својата актерска кариера во 1979 година со улога во „Дневникот на еден млад комичар“, а последен пат се појави на екранот во ситкомот „Без возбуда, молам“.

Минатиот април Луис објави дека му е дијагностицирана Паркинсонова болест и дека се повлекува од стенд ап комедијата, пишува американскиот магазин „Варајети“.

Би можело да ве интересира

Почина О. Џ. Симпсон

Горан Наумовски

Почина Слаѓана Милошевиќ

Катерина Ѓуровски

Почина Мирко Попов

Катерина Ѓуровски

Почина академик Јордан Поп-Јорданов

Горан Наумовски

Почина креаторот на манга стрипот „Dragon Ball“

Почина бодибилдерот Мирко Петровски

Катерина Ѓуровски