Новиот Спајдермен во 3D тргна од Токио

Од:

Новото продолжение на приказната за Спајдермен ќе ја има својата 3D прва премиера во Токио. За прв пат во улога на човекот-пајак се најде британскиот актер Ендрју Гарфилд.

Филмот „The Amazing SpiderMan” цел јуни ќе биде прикажуван само во кината во Јапонија.
Потоа, од 3 јули и ќе се прикажува во повеќе делови од светот.

Приказната се фокусира на објаснувањето како Питер Паркер стана всушност Спајдермен.

Производителите, истакна дека уште од самиот почеток било јасно дека новото продолжение мора да биде во 3D и дека тоа не е нова машина за акумулаирање на пари, туку револуционерен начин да се прикаже филмската приказна.

Би можело да ве интересира

Кинотеката ќе прикаже три филма со Марлон Брандо по повод еден век од неговото раѓање

Култниот филм со Ричард Гир ќе добие римејк, а познато е кој ќе го замени познатиот актер

Предраг Петровиќ

Обвиненијата за канибализам и силување ја уништија кариерата на познатиот актер

Предраг Петровиќ

Двоен „Златен був“ за „Прозаични стихови“ на Али Асгари и Алиреза Катами на 14. Филозофски филмски фестивал

Кинотека во рамки на проектот Сезона на филмски класици ќе го реставрира Мис Стон

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Кевин Костнер заплака во Кан: „Жал ми е…“

Предраг Петровиќ