Нови лица во претпродолжението на „Игра на тронови“

Од:

Претпродолжението на „Игра на тронови“ полека ја добива својата форма, откако ХБО официјално ги објави имињата на осуммината нови актери и соработници кои ќе му се приклучат на проектот.

Имено, новата приказна на Џејн Гудман и Џорџ РР Мартин ќе ја режира Ес Џеј Кларксон, режисерот на наредниот филм од серијалот „Ѕвездени патеки“. Во актерската екипа пак, се вклучуваат Наоми Еки, Дениз Гаф, Џејми Бауер, Шила Атим, Ивано Џеремаја, Џорџ Хенли и Тоби Регбо, познати од повеќе филмски и телевизиски хитови.

Проектот е сѐ уште во претпродукција, а сѐ што се знае за содржината е тоа дека приказната е сместена илјадници години пред онаа во „Игра на тронови“.

Би можело да ве интересира

Game of Thrones со 32 „Еми“ номинации

Ана Ололовска

Австралиска мува го доби името по негативец од Game of Thrones

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Санса Старк“ откри кој е виновникот за чашата кафе во сцена од Game of Thrones

Ана Ололовска

Емилија Кларк ја одбила улогата во Fifty Shades of Grey поради голотијата

Ана Ололовска

Кој најмногу заработи од Game of Thrones?

Ана Ололовска

Нова серија со подобри првични оценки од Game of Thrones и Breaking Bad

Ана Ололовска