„Најнесреќната“ жена на светот: Ја претепал бездомник, и бил дијагностициран тумор, а потоа ја удрил автомобил

Од:

Ѕвездата на ТикТок е наречена „најнесреќната жена на светот“ по претрпените удари од кои и била скршена вилицата, потоа добила тумор на мозокот, а подоцна доживеала и сообраќајна несреќа.

На тиктокерката Али Мекларен и била скршена вилицата откако бездомник неиспровоциран ја удрил со боксови по лицето, а набргу потоа и бил
дијагностициран тумор на мозокот. Кога тргнала на терапија со зрачење ја прегазил автомобил.

„Јас сум таа личност која живее така што „не може да паузира во животот“, саркастично рече Мекларен во своето обраќање на ТикТок.

Во видеото, кое собра над 1,6 милиони прегледи, таа детално ги опиша низата несреќни и опасни по живот настани што ги преживеа, почнувајќи од нејзиниот напад во октомври 2021 година.

@notallialicee Also i randomly got stuck in canada for 9 months during COVID lol #toxic #foryou #fyp #bestie ♬ original sound – Alli McLaren

“Тој ја премина улицата и го видов со аголот на окото. Истрча директно кон мене и ме удри”, рече таа.

„Тој ми го удри телефонот, кој се скрши при ударот, а јас паднав. Се се случи за околу две секунди“.

Веднаш по нападот, Али побарал итна медицинска помош. Таму лекарите рекле дека „изгледа добро“ и ја отфрлиле нејзината загриженост. Меѓутоа, неколку месеци подоцна, забите почнале да и паѓаат случајно додека возела. Стоматологот потврдил дека вилицата и била скршена како резултат на нападот.

Меѓутоа, откако обидите целосно да и ја обнови вилицата не успеале, Мекларен била принудена да чека уште два месеци пред да оди на операција.

Таа објасни дека морала да оди на операција на вилицата, но нејзиниот имунолошки систем бил многу слаб, па на крајот добила инфекција и пневмонија.

Но, за време на нејзината борба со пневмонија, таа паднала и ја удрила главата, предизвикувајќи трауматска повреда на мозокот што предизвикала епилептични напади.

@notallialicee Replying to @nessaabarrett I need this song @nessaabarrett please 🤍 #recovery #nessaabarrett #toxic #brain #greenscreenvideo #greenscreen ♬ gods favorite – Ness

Само два месеци по започнувањето на терапијата против нападите, тие зачестеле, а таа претрпела и промени во расположението.

Лекарите на крајот откриле џиновски клеточен тумор кој растел во нејзиниот мозок.

Тие го отстраниле најголемиот дел од масата, но препишале зрачење за да ги елиминираат сите преостанати клетки. И додека таа била на пат кон локалната болница на почетокот на јануари 2023 година, ја прегазил возач кој не застанал на знакот стоп.

Мекларен наведува дека преживеала огромен стрес и финансиска загуба, а потоа се осврна и на појавата на туморот.

„Причината за овој вид тумор е непозната, но можно е да е резултат на траума на главата.

На крајот, таа се пожали дека нема толку многу пријатели како порано бидејќи нема повеќе енергија и страда од нагли промени на расположението.

И покрај многуте проблеми на Мекларен, таа гледа позитивно на иднината.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Горан Наумовски

Tепачка во Земун: Млад човек прободен во срце, друг има изгореници од факел

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Тепачка во ерменското Собрание: Народните избраници во жесток клинч, обезбедувањето ги разделуваше нервозните пратеници

Горан Наумовски

Нов инцидент во Србија: Момче со нож избоде млад човек во стомакот

Горан Наумовски

ВИДЕО: Навивач на Вест Хем ги истепа сам сите хулигани во Холандија

Двe тепачки во Гази Баба: Скопјанка нападнала девојка и малолетничка

Горан Наумовски