Македонија можен фаворит на Евровизија?

Од:

Пред вечерашната втора полуфинална евровизиска вечер, новинарите во Баку, Азербејџан собрани од секаде во светот прогнозираат кои земји ќе си обезбедат пласман во финалето, а за кои ќе биде малку потешко.

Анкетата, евровизискиот сајт „Esctoday“, ја правеле вчера веднаш по последната генерална проба на 16-те учесници во второто полуфинале.

На новинарите им било побарано да одвојат по две земји кои ги сметаат за сигурни фаворити, а потоа и земји кои оваа година можеби ќе „извисат“ од финалето.

 

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Победникот на Евросонг го скрши трофејот

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Бејби Лазања херој во Хрватска, ќе го пречекуваат како фудбалерите на плоштад

Евровизискиот трофеј го освои Швајцарија, Хрватска втора

Предраг Петровиќ

Холандија е дисквалификувана од Евровизија

Холанѓанецот под истрага на ЕБУ зошто удрил член на израелската делегација на Евровизија

Предраг Петровиќ

Драма во Малме: Претставничката на Израел на Евровизија предупредена да не го напушта хотелот

Предраг Петровиќ