Црна магија – Како ќе изгледа Калиопи на евровизиската сцена

Од:

Денеска во Кристалната сала во Баку, Азрбејџан беше одржана последната генерална проба пред утрешното второ полуфинале.

Како што налагаат предиспозициите на ЕБУ секој натпреварувач, мора да настапува во оргиналните костими и кореографија предвидена за утре.

Медиумите, настапот на Калиопи, го опишуваат како црна моќна магија.

Нашата дива е облечена во црн костум со машки крој. Во елегантна црна, ја придружуваат и артистите на сцена. Калиопи настапува втора, веднаш по српскиот претставник Жељко Јоксиимовиќ.

[nggallery id=18]

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Победникот на Евросонг го скрши трофејот

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Бејби Лазања херој во Хрватска, ќе го пречекуваат како фудбалерите на плоштад

Евровизискиот трофеј го освои Швајцарија, Хрватска втора

Предраг Петровиќ

Холандија е дисквалификувана од Евровизија

Холанѓанецот под истрага на ЕБУ зошто удрил член на израелската делегација на Евровизија

Предраг Петровиќ

Драма во Малме: Претставничката на Израел на Евровизија предупредена да не го напушта хотелот

Предраг Петровиќ