Андерсон: Ми недостига насмевката и детската љубопитност на Асанж

Од:

Актерката Памела Андерсон на Твитер објави дека и недостигна нејзиниот пријател Џулијан Асанж.

Пред неколку години медиумите објавија дека Андерсон е во врска со основачот на Викиликс. Таа често го посетуваше Асанж во Амбасадата на Еквадор во Лондон, каде тој доби заштита и азил.

Но, извесен период не се дозволени посети на Асанж.

– Не ми е овозможено да го посетам Џулијан речиси една година. На сите ни недостига неговиот глас. Ми недостига неговата насмевка, неговата немирна насмевка и неговата детска љубопитност. Тој е единствен – силен и посветен човек. Ти благодарам за твојата жртва. Знам дека си добро и оти ќе те видам повторно, наведе Андерсон на Твитер.

Таа упати апел до јавните личности да се обидат да му помогнат на Асанж.

Андерсон е во врска со фудбалерот Адил Рами, кој е 18 години помлад од неа.

Би можело да ве интересира

Памела кажа „да“ по петти пат, новиот сопруг е постар 22 години

Предраг Петровиќ

Памела Андерсон со писмо до Путин: Ве молам ослободете ги китовите

Ана Ололовска

Памела Андерсон: Во Марсеј се чувствувам како дома

Наум Локоски

Памела Андерсон откри за нејзиниот однос со Путин

Наум Локоски

Памела Андерсон со непрепознатлив изглед во Кан

Наум Локоски