Зоран Атанасов е нов директор на Агенцијата за храна и ветеринарство

Од:

Зоран Атанасов е новиот директор на Агенцијата за храна и ветеринарство, избран на денешната седница на Владата.

dobivaj vesti na viber

Атанасов беше советник во кабинетот на Љупчо Николовски во техничката Влада, кога тој беше дополнителен заменик министер во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Тој е дел од извршниот одбор на Градската организација – Скопје на СДСМ.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против поранешен директор на АХВ за „злоупотреба на службена положба“

А1он

Социјалдемократката Франциска Гифеј е нова градоначалничка на Берлин

А1он

Убивале кучиња со чекан по глава за да земат награда од 500 денари во кампањата на АХВ „Стоп беснило“

Мери Јордановска

Се одбележува Светскиот ден на безбедна храна, над 600 милиони во светот се разболуваат од небезбедна храна

А1он

Откриена болеста „њукастел“ во одгледувалиште во општина Гази Баба

А1он

ВИДЕО: Претседателот на Кинолошки сојуз сечел уши и опашки на кучиња, дома, на масичка за излет

Маја Илиевска-Пачемска