Жителите на скопско Бојане без вода

Од:

Од 9:00 часот денеска без вода ќе бидат корисниците од скопското село Бојане во Општина Сарај.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради чистење на резервоарот во селото Бојане.

Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Би можело да ве интересира

Забранета водата за пиење во Струга

Поради два литра вода починала 35-годишна жена-кобно е времето за кое ја испила

Земјоделците од Овчеполскиот регион бараат итно да се пушти вода за наводнување

Радовишко село цел месец без вода: Не се издржува на овие топлини, сила немаме

Поради сушата во Уругвај, милиони граѓани останаа без вода за пиење

Без вода дел од корисниците од две улици во Кисела Вода

Ана Ололовска