Жител на струмичко Иловица пријавил маж за обљуба врз неговата ќерка

Од:

Жител на струмичко Иловица пријавил дваесетиосумгодишен маж за обљуба на неговата ќерка.

dobivaj vesti na viber

„На 07.09.2021 во 18.00 часот во СВР Струмица од полициски службеници е повикан С.Д.(28) од с.Иловица, струмичко постапувајќи по претходна пријава од жител на струмичко село дека на 02.09.2021 околу 21.00 часот тој (С.Д) извршил обљуба врз ќерката на пријавителот. По расчистување на случајот ќе следува соодветен поднесок“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за издржување на казна затвор

Ана Ололовска

Приведено лице од гостиварско за издржување на затворска казна

Ана Ололовска

Лишен од слобода разбојник во Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска