Жител на неготински Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

Од:

Жител на неготински Тремник вчера попладне во полиција пријавил соселанец, оти му го натепал десетгодишното дете пред селската продавница, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Настанот бил пријавен во 16:10 часот во Полициската станица Неготино. Пријавителот бил на возраст од 35 години, а пријавениот две години помлад.

По целосно документирање на случајот околу пријавата за физички напад, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Ана Ололовска

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Ана Ололовска

Притвор за осомничените за киднапирање на државјанка на Италија​ во Охрид

Ана Ололовска

Кавадарчанка удрена од возило по што возачот физички ја нападнал

Ана Ололовска

Кумановец загинал по пад во ископ во каменолом

Ана Ололовска

73-годишник бил нападнат од 80-годишен кавадарчанец во Ваташа

Ана Ололовска