Жител на Браилово починал во пожар во неговата куќа

Од:

Ј.Т. (38) од прилепското село Браилово починал во пожар што избувнал вчера во неговата куќа. Како што соопшти МВР, случајот е пријавен вечра напладне, во 12:00 часот.

Смртта на Ј.Т. ја констатирал лекар од Итната медицинска помош. Пожарот бил изгаснат, а извршен е и увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Причините за пожарот не се наведени во денешниот Билтен на МВР.

Би можело да ве интересира

Утре ден на жалост во Куманово

Ана Ололовска

Д-р Арсенков: Двајца од повредените во Романовце во тешка здравствена состојба, бремена жена со втор степен изгореници на Клиниката „Св.Наум Охридски“

Ана Ололовска

Дебранец се обидел да силува сограѓанка

Ана Ололовска

Д-р Хасани: Повредените во вчерашната експлозијата се во многу тешка здравствена состојба

Ана Ололовска

Кај лице од село Лојане пронајден пиштол „Десерт Игл“ и рамка со куршуми

Ана Ололовска

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Ана Ололовска