Жичницата на Водно нема да работи викендов

Од:

Поради редовен сервис, жичницата „Милениумски крст“ на Водно денеска и утре нема да работи, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.

Редовната линија од Транспортниот Центар до Средно Водно и обратно ќе сообраќа на 40 минути во периодот од 08:20 до 17:20 часот.

Би можело да ве интересира

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

ВИДЕО: Уште една приватна тужба за инвеститорите кои на Водно навлегоа во двор на сосетка

(ВИДЕО) Водњанци на протест: Необезбедена градежна јама – закана за уривање три куќи на Водно

Маја Илиевска-Пачемска

Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

А1он

2 comments

Smajli 09/03/2013 - 11:35 at 11:35

Не ме зезајте, пред 3 недели (сабота) не работеше, пред една недела во петок не работеше, во средата не работеше! Тоа е пре пре пре редовен сервис?

Reply
Нико 09/03/2013 - 18:36 at 18:36

Дајте бе луѓе научете се да пишувате и сборувате МАКЕДОНСКИ јазик!!! Па од каде упорно откако е направена жичарницата, жичарата или незнам уште како се може на македонски да се каже, Вие ја нарекувате ЖИЧНИЦА! Па не сме во Хрватска или Словенија, сепак ова сеуште за нечија жал е РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА со МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК и ПИСМО!!!

Reply

Leave a Comment

3 × 1 =