Жичарницата на Водно од денеска ќе работи до 20 часот

Од:

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска, поради празникот 1 Мај, ќе сообраќаат по неделен возен ред, а билетарниците и центрите за персонализација нема да работат.

Жичарницата на Водно од денеска ќе работи од 10 до 20 часот.

– Од мај жичарницата работи два часа повеќе од изминатиот период, односно од 10 до 20 часот, согласно одлуката за работното време за период мај – септември. Од 19 – 19.30 часот е последното возење од долу нагоре, а во 19.45 часот ќе биде последното возење од горе надолу, објави ЈСП.

Би можело да ве интересира

Пронајдени деца кои се изгубиле на Водно

Во автобус на ЈСП се повреди патничка од Скопје

Десет години за 4,4 километри: Патот Водно-Сопиште изграден чека „амин“ од институциите

ВИДЕО: Ниту автобуси, уште помалку еколошки – Арсовска две години ветува, но никако да ги донесе

(ВИДЕО) Бесплатен јавен превоз во Скопје: Остварлив проект или предизборна манипулација?

Александар Тодески

Старец се допирал по гениталиите и фотографирал девојче во автобус на ЈСП