Жерновски: Не застануваме додека оставка не даде Никола Груевски!

Од:

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски на својот Фејсбук профил ги искоментира вечерашните оставки.

dobivaj vesti na viber

Тој порача дека не смее да се застане додека оставка не си даде Никола Груевски.

-На сите треба да ни биде јасно дека работен наслов на операцијата со оставките е “Спас за Груевски”.

Затоа, сакам јасно да порачам дека не смееме да застанеме се’ додека оставка не си даде самиот Никола Груевски!!!, напиша тој.

Би можело да ве интересира

Жерновски: Се врати ВМРО-МВРО, одговорност од Чулев

Ана Ололовска

Жерновски: Законот за ЈО, ветер во грб на патот кон ЕУ

Драган Поповски

Жерновски – Брнз: САД остануваат наш посветен сојузник на патот до полноправно членство во НАТО и ЕУ

Драган Поповски

(ВИДЕО) Трајковски: Се сомневаме дека Жерновски дал милион денари за СЈО кривично да не гони

Виктор Јованов

Жерновски се потпиша во книгата за жалост за смртта на Клаус Кинкел

Жерновски во Женева на 40-та сесија на Советот за човекови права на ОН