Жена паднала од тераса во центарот на Скопје

Од:

34-годишна жена, која според полицијата имала здравствени проблеми, вчеравечер е тешко повредена откако паднала од тераса на тротоарот на улицата „Димитрија Чуповски“ во строгиот центар на Скопје, информираат од МВР.

“На 22.07.2021 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на тротоар на ул.„Димитрија Чуповски“ во Скопје било забележано повредено женско лице. Полициски службеници излегле на местото и констатирале дека станува збор за Т.С.(34) од Скопје, која според исказите на семејството имала здравствени проблеми и најверојатно паднала од тераса. Таа била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош“, велат од полицијата, откаде додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кривични пријави за жители на Дебар за узурпација на земјиште во државна сопственост

А1он

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште

А1он

Двајца насилници упаднале и го истепале, откако ја оставил вратата од домот отклучена

А1он

АНБ: Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации до денот на приведувањето нема доставено барање за спроведување на безбедносни проверки за Миленкоски и другите две лица

А1он

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска