Жена од Крива Паланка измамена за 60.000 денари

Од:

Во Полициската станица Крива Паланка, вчера попладне маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари.

– Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила сообраќајна незгода во Англија и побарало од неа 60.000 денари за да ја спаси од затвор. Според пријавеното, жената ги дала парите на лицето на договореното место, информира МВР.

По преземени мерки, во врска со настанот бил приведен 46-годишниот С.Р. од Крива Паланка.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Чаир

Ана Ололовска

Претрес во Кочани, расчистени 11 тешки кражби

Ана Ололовска

ВИДЕО: Жена краде огромна саксија пред кафe бар во Дебар Маало

Жарко Настоски

Полицијата во Гази Баба расчисти четири кражби, приведени тројца крадци

Ана Ололовска

Еден обвинет за тешки кражби во Скопје, доставен предлог за продолжување на мерката притвор

Ана Ололовска

Битолчанец со спреј вперен кон вработена украл пари од маркет

Ана Ололовска