Жена нападната во Чаир

Од:

Една жена била нападната со тврд предмет во скопски Чаир, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„На 16.01.2022 во 20.30 часот во Скопје, било пријавено дека О.Д.(52) на подрачјето на Чаир била нападната со тврд предмет од едно лице“, велат од МВР.

Од Министерството велат дека се работи на расчистување на случајот

Би можело да ве интересира

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Анита Петровска Рајковиќ

Пунктовите за вадење лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време

Поради генерална проба за Министерскиот совет на ОБСЕ, утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Предраг Петровиќ

Исчезна 14-годишна девојка на пат кон училиште во Скопје: Мајката со апел за помош

Орце Костов

ВИДЕО: Полициски службеници спасија тригодишно дете и тројца возрасни кои беа заглавени на жичарата на Водно

Предраг Петровиќ

Нема исчезнато бебе од клиника – пријавата е лажна, жената е приведена

Анита Петровска Рајковиќ