Жена е повредена во сообраќајка во Тетово

Од:

Вчера во 17.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на бул.„Маршал Тито“ во Тетово, возило „пежо“ управувано од А.Р.(47) од с.Беловиште, гостиварско, удрило во пешакот во Х.Ѓ.(32) од с.Подбреѓе.

Во несреќата Х.Ѓ. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Жена загина во судир на борбено возило на Војската на Србија и автомобил

Автобус со фудбалери падна од мост во Бразил, има загинати во страшна несреќа

Загина пешак во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повреден пешак во Велес

Со „голф“ удрил во 18-годишна девојка и побегнал

Ана Ололовска

Јовановски од Железници: Едно од тркалата на возот излегло од пругата, возот не е излетан и нема повредени

Орце Костов