Земјотрес почувствуван во Скопје

Од:

Утрово во 9 часот и 9 минути е почувствуван земјотрес во Македонија.

dobivaj vesti na viber

Потресот со јачина од 2.5 степени според Рихтер е со епицентар на 12 километри од Скопје, на длабочина од 10 километри.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

А1он

Почувствувани два земјотреса во Македонија

А1он

Земјотрес почувствуван во Ресен, Дебар и околината

Силен земјотрес регистриран на Тајван

А1он

Силен земјотрес ја погоди Јапонија, се стравува од цунами

А1он

Земјотрес од четири степени во близина на грчкиот остров Крит