Заврши состанокот на Главниот штаб, во 14 часот седница на Управувачкиот комитет во Влада

Од:

Заврши третата седница на која Главниот штаб за управување со кризи го разгледа планот на Министерството за здравство, кои објекти ќе треба да се обезбедуваат.

Како што информираат од ЦУК, во 14 часот треба да се одржи седница на Управувачкиот комитет во Владата.

Во секој момент се очекува в.д. директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов да соопшти детали од седницата на Главниот штаб.

Тој објасни дека Акцискиот план ќе се операционализира од страна на МВР, а Армијата при обезбедувањето само ќе и асистира на полицијата и ќе биде на своите позиции без оружје.

Би можело да ве интересира

ЦУК: Починатото лице било горе на вагонот и се запалило од силен струен удар

Катерина Павлова-Николовска

Ангелов: ЕВН ја исклучил струјата во Џевахир, имало бремена жена во лифт во една од кулите

Орце Костов

Со ратрак евакуирани група млади од Попова Шапка

Катерина Павлова-Николовска

Опасна бездна на Кејот на Вардар во скопски Аеродром

Ана Ололовска

ЦУК: Извлечени двете лица кои со квадрицикл паднаа во провалија на Караџица

Горан Наумовски

ЦУК: Во тек е спасувачка мисија за извлекување на двете лица

Горан Наумовски