Затвореници се обиделе да силуваат 19-годишен струмичанец во охридскиот затвор

Од:

Вчерa во СВР Охрид, вработен во Казнено-поправната установа – Затвор Охрид, заедно со 19-годишник од Струмица, кој издржува казна во затворот, пријавиле обид за силување на 19-годишното момче.

„Според пријавата, на 9 септември околу 03.00 часот, во собата на 19-годишниот затвореник насилно влегле осудениците Ч. и С. и се обиделе да извршат обљуба врз него,“ информираат од МВР.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Владата го поддржува рушењето на дивоградбите на охридското крајбрежје

Жарко Настоски

Жената која беше пронајдена во Охрид имала прострелна рана, се вештачи оружјето и се испитуваат ДНК-трагите

Кристијан Ландов

Се урива од Метропол до Пештани, дивоградбите повторно на мета

Кристијан Ландов

Црвен крст-Охрид го демантира Денесоски: Ниту сме барале, ниту сме наплатиле пари од Охрид за волонтерска служба

Ландов

Валандовец на Велигден силувал роднина од градот

Жарко Настоски

Сите тврдат дека не го ангажирале, а Денесоски убедува дека е координатор за изградба на вакциналниот пункт во Охрид