Затворен угостителски објект во Гази Баба поради непочитување на работното време

Од:

Синоќа во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано е дека локалот работи по дозволеното време и во него се затекнати шест лица кои се лишени од слобода.

Од МВР денеска соопштија дека објектот е затворен од Државниот пазарен инспекторат, а ќе биде поднесена и соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје

Ана Ололовска

Уапсени две лица од Косово за пукањето во полицаецот во Ѓорче

Ана Ололовска

Приведени странски државјанки кои забавувале гости во угостителски објект во тетовско

Ана Ололовска

Приведен дилер од Скопје, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Полицаец застрелан во Ѓорче, во него пукал напаѓач од „Голф“ во движење

Жарко Настоски

МВР започна оперативна акција „Пријави лихва“

Ана Ололовска