Затекнати три малолетни лица во дискотека во Куманово

Од:

Кумановската полиција, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи затекнале три малолетни лица во дискотека во кумановско Проевце, соопшти денеска СВР Куманово. Надлежните од трите институции извршиле контрола на 16 јуни годинава од 00:30 до 03:30 часот.

– Притоа, биле затекнати три малолетни лица за што бил изготвен записник за констатиран прекршок согласно одредбите од член 21 од Законот за прекршоците против јвниот ред и мир. Исто така, било затекнато и едно лице кое со себе не носело лична карта за идентификација за што ќе биде поведена соодветна прекршочна постпка, се наведува во соопштението на кумановската полиција.

Би можело да ве интересира

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти, приведени две лица

Татјана Ташкова

Мајката на невакцинираното прваче од Велес: Се предавам, не го носам на училиште утре

Маја Илиевска-Пачемска

Близу 200 казни за возачи во Скопје

Татјана Ташкова

МВР: Полицијата била повикана во училиштето во Вeлес поради невообичаена фреквенција на возрасни граѓани

Маја Илиевска-Пачемска

Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Ана Ололовска

Притворен скопјанец осомничен за продажба на марихуана и нелегално поседување пиштол

Ана Ололовска