Запленета марихуана во Струшко, приведен дилер од Албанија

Од:

Полицијата вчера на патот помеѓу струшките села Вишни и Горна Белица од автомобил со гостиварски регистарски таблички запленила марихуана и приведе дилер на дрога од соседна Албанија.

– Вчера околу 11:30 часот полициски службеници од ПС за ГН-Франгово, по претходно добиени оперативни сознанија, на патот помеѓу селата Вишни и Горна Белица запреле патничко моторно возило „форд фокус“ со гостиварски регистарски таблички, сопственост на А.С. (41) од гостиварското село Лакавица, управувано од Ф. Ц. (20) од Р. Албанија, а во возилото биле и Б.Л. (34) и Т.Е. (26), двајцата од Р. Албанија. При преглед на возилото и лицата, била пронајдена марихуана што му припаѓала на Ф.Ц, информираат од МВР.

Лицата се приведени во полициска станица, а Ф. Ц. е задржан за натамошна постапка и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Показните вежби на елитните единици на МВР презентирани пред Спасовски и Секуловиќ

Ана Ололовска

Приведена Хрватка поради незаконски престој во државава

Ана Ололовска

Полицијата утре ќе вежба накај Пониква, регионалниот пат кон Кочани ќе биде затворен

Жарко Настоски

ВИДЕО: Кривична за двајцата насилници кои во автобус на ЈСП се закануваа дека ќе ги стават во киселина останатите патници

Ќе бидеме на висина на задачата за Водици, полицијата ќе има засилени активности, најави Спасовски

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Спасовски – Секуловиќ: Преку зајакнато регионално поврзување до побрзо членство во ЕУ

Ана Ололовска