Запленета дрога кај затвореник во Затвор-Струга

Од:

При претрес во затворот во Струга била откриена марихуана. Како што информира МВР, акцијата била спроведена од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со СВР Охрид ОВР Струга и затворската полиција од Казнено-поправната установа „Теферич“ Струга.

При контрола и претрес над затворските ќелии со цел обезбедување материјални докази и заплена на наркотична дрога, при што околу 19 часот во КПУ Затвор Струга кај затвореникот Ѓ.П. пронајдени се околу 250 грама марихуана.

Известен е јавен обвинител од ОЈО Струга со цел понатамошно постапување за кривично-правниот настан и против осуденото лице кај кое беше пронајдена наркотичната дрога ќе биде поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 40 килограми марихуана

ВИДЕО: При претрес во Синѓелиќ пронајдени 10 килограми марихуана, хашишово масло, пиштол и куршуми

Ана Ололовска

Приведен дилер од Кочани, пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца дилери на хероин од Кочани

Ана Ололовска

Жител на Здуње доби притвор, полицијата му пронајде марихуана во домот.

Ана Ололовска

Обвинение за дилер на марихуана фатен кај училиште во Шуто Оризари

Ана Ололовска