Запалено возило во Прилеп

Од:

Утрово околу 1 часот по полноќ во полициската станица во Прилеп било пријавено дека било опожарено патничко моторно возило со прилепски регистарски ознаки во соспственост на М. И. К.

По извршениот увид било утврдено дека пожарот бил предизвикан од, засега, непознат сторител, а оштетен бил задниот десен дел од возилото и дел од внатрешноста.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Државниот здравствен инспекторат не констатирал пропусти во случајот со починатото новороденче

Катерина Ѓуровски

Шминка, долги нокти, пирсеви и искинати фармерки се забранети: Прилепска гимназија објави правилник за учениците

Орце Костов

Со протест и блокада прилепчани бараат да се реши проблемот со загадениот воздух

Татко и син во Прилеп загинаа во пожар во семејната куќа

Катерина Ѓуровски

Егзодус во Прилеп: 300 деца отпишани од училиште за шест месеци поради селење во странство

Катерина Ѓуровски

10 години – Prilep Jazz Wekend