Запалено возило во Прилеп

Од:

Утрово околу 1 часот по полноќ во полициската станица во Прилеп било пријавено дека било опожарено патничко моторно возило со прилепски регистарски ознаки во соспственост на М. И. К.

По извршениот увид било утврдено дека пожарот бил предизвикан од, засега, непознат сторител, а оштетен бил задниот десен дел од возилото и дел од внатрешноста.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Фестивал „Цело е кога се има 30“ во Прилеп по повод 30 години од независноста

Жарко Настоски

Сугарески се повлекува од Царина, влегува во трката во СДСМ како кандидат за градоначалник на Прилеп

Камионџија избегал откако удрил и тешко повредил мотоциклист во Прилеп

Жарко Настоски

Уапсен прилепчанец, полицијата дома му најде цел арсенал: оружје, муниција и експлозив

Жарко Настоски

Дете направило сообраќајка со скутер во Прилеп, тешко е повредено девојче-сопатничка

Жарко Настоски

Прилепчанка јавно ѝ се заканувала на адвокатка, доби кривична пријава

Жарко Настоски