Товарен воз прегази мигранти кои лежеле на пругата кај Миравци

Од:

Денеска во 02.20 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на железничката пруга, помеѓу Железничка станица Миравци и Железничка станица Клисура, товарен воз кој сообраќал на релација Железничка станица Гевгелија – Товарна Трубарево удрил во две лица мигранти коишто лежеле на пругата, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Двете лица од здобиените повреди починале на местото на несреќата. Увид извршила увидна екипа од Полициска станица Гевгелија, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Горан Наумовски

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он

Прилепчанец почина на пат кон болница откако со автомобил излетал од патот

Почина жена прегазена во Куманово