Загина велосипедист на скопската обиколница

Од:

Во тешка сообраќајка во која автомобил удрил велосипедисти која се случи попладнево на обиколницата во Скопје кај клучката во Радишани едно лице загина, а има и повредени.

Полицијата извести дека во 15.48 часот е пријавено дека на обиколница, после клучка Радишани во правец кон Тетово се случила сообраќајна несреќа во која возило „мазда” со скопски регистерски таблички управувано од Р.Р. (63) удрило во двајца велосипедисти – А.Ш., кој починал на лице место и А.П., кој се здобил со повреди и со возило на Итната помош е пренесен во ургентен центар „Мајка Тереза”.

Полициски екипи во моментов вршат увид на место на настанот.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден пешак во Велес

Со „голф“ удрил во 18-годишна девојка и побегнал

Ана Ололовска

Јовановски од Железници: Едно од тркалата на возот излегло од пругата, возот не е излетан и нема повредени

Орце Костов

Тешко повреден 22-годишник откако со возило излетал од пат кај село Стојаково

Ана Ололовска

Тешко повреден велешанец откако со возило излетал од автопатот Скопје–Велес

Ана Ололовска

Тешко повреден велосипедист на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка

Ана Ололовска