Загина тракторист во струмичко Дабиле

Од:

МВР извести дека вчера во 14.40 часот во полициската станица во Струмица било пријавено дека во село Дабиле, П.Б.(75) од селото, управувајки трактор „ИМТ“ со изгубил контрола над тракторот и се превртел.

Од здобиените повреди П.Б. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Струмица.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Би можело да ве интересира

Загина велосипедист на регионалниот пат Осломеј-Кичево

Американска спортска ѕвезда загина во страшна сообраќајна несреќа

Горан Наумовски

Пресврт во истрагата за случајот со загинатиот Србин на Кипар

Загина 74-годишен возач на мотокултиватор

Момче од Облешево почина во сообраќајка на локалниот пат кон селото Бања

Загина 18 годишна девојка, повредени тинејџери – излета голф близу Прилеп

А1он