Загина тракторист кај демиркаписка Корешница

Од:

Во текот на вчерашниот ден во 11:30 часот било пријавено дека на локалниот пат за с.Корешница, демиркаписко, Е.Е.(62) од с.Корешница, управувајќи трактор без регистарски ознаки, изгубил контрола и се превртел.

Како што соопштуваат од МВР, Е.Е. починал на местото на настанот.

Извршен е увид од јавен обвинител и екипа од Полициската станица Неготино.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска

Се превртел трактор, загинала сопатничката

Ана Ололовска

Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

Ана Ололовска

Едно лице загина во сообраќајка на патот Богданци-Стојаково

Ана Ололовска