Загина редар на трка со автомобили во Пробиштип

Од:

Редар го загубил животот на ридско-брзинска трка организирана денес во Пробиштип. Инцидентот се случил откако автомобил кој излетал од патеката удрил во редарот кој паднал во провалија.

За насреќата информираше клубот „Custom Car Racing Team“.

– Крајната неспособност на АФМ денес доведе до жртва!

На крајно небезбедна патека без банкини која не знаеме како можеле да ја лиценцираат и направат безбедносен план во Пробиштип каде овој викенд организираа ридско-брзинска трка згасна човечки живот кој беше удрен од тркачки автомобил на целта при тоа беше и дел од организацијата.

Одговорноста за овој настан треба да сноси целото раководство на АФМ а тоа се Ранко Станојковски, Павле Доневски и неговиот клуб Проспорт и Кристина Станојковска. Големо сочувство до фамилијата од нас како спортски клуб, стои во соопштението на Кастом кар рејсинг тим.

Би можело да ве интересира

Загина 32-годишен маж откако со трактор излетал од патека

Ана Ололовска

Пронајденo тело на маж во близина на Жировница

Ана Ололовска

Еден загинат во сообраќајка кај Врбјани на патот Охрид – Кичево

Ана Ололовска

Со пиштолот од татка си застрелал другар во Боговиње

Ана Ололовска

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска