Загина прилепчанец, со мотоцикл излетал од пат

Од:

71-годишен прилепчанец загина на локалниот пар Прилеп – Лениште откако изгубил контрола над мотоциклот „томос“ и излетал од патот информираат од Министерството за внатрешни работи

По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде од страна на лекар била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Би можело да ве интересира

Приведено лице во Драчево, барано со централна потерница

Ана Ололовска

Четири дена нема да се издаваат никакви лични документи, МВР се сели на нов систем

Жарко Настоски

Групна ноќна тепачка на паркинг во Куманово

Жарко Настоски

МВР со детали за сообраќајката во која загинаа две лица

Ана Ололовска

Две лица загинаа на новиот експресен пат Штип-Крупиште, по судир на возила со битолски и велешки таблици

Ландов

За шест часа, 66 возачи се казнети на автопатот Скопје-Велес и скопска обиколница поради брзо возење

Ландов