Загина 33-годишен мотоциклист од Тетовско

Од:

На локалниот пат село Палатица – Желино синоќа во 23 часот било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 23-годишниот Г.И. и мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од 33-годишниот А.Ј., двајцата од тетовското село Палатица.

По незгодата, соопштија денеска од МВР, мотоциклистот бил пренесен во Клиничката болница Тетово, каде што починал.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност, пукал кон стан на соседите

Ана Ололовска

Еден осомничен за пукањето на „Пластичарска“

Ана Ололовска

Кавадарчанец се затрул од јаглеродендиоксид во службено возило

Ана Ололовска