Загина 32-годишен маж откако со трактор излетал од патека

Од:

32-годишен маж од Вранештица е затекнат без знаци на живот во атарот на кичевското село, информира Министерството за внатрешни работи.

– На 28.07.2021 година во ОВР Кичево од Итната медицинска помош во Кичево е добиено известување за повредено лице во атарот на кичевското село Вранештица и дека по нивното пристигнување, без знаци на живот бил затекнат З.М.(32) од истото село, соопшти МВР.

По наредба на Јавен обвинител извршен е увид при што било констатирано дека З.М., спуштајќи се по шумска патека со трактор натоварен со огревно дрво, изгубил контрола и излетал од патеката.

Би можело да ве интересира

Прегазен пешак во Илинден, возачот побегнал

Ана Ололовска

Малолетник од Албанија предизвикал сообраќајка кај Струга и со тешки повреди завршил во болница

Кичеец осомничен дека ја предизвикал сообраќајката на „Стража“ – претекнувал на полна лента

А1он

Заев: Не знам зошто Кичеец патувал за Скопје, но тој има право да се лекува

Мери Јордановска

Во вчерашната сообраќајка на патот кон Стража загина 34-годишен гостиварец

Ана Ололовска

Починат маж пронајден во охридското село Лескоец

Ана Ололовска