Загина 27-годишен тракторист од беровско

Од:

Вчера попладне во 12.40 часот во Полициската станица Берово, од Итна медицинска помош било пријавено дека од село Митрашинци со повреди добиени при превртување на трактор бил донесен 27-годишниот Г.Л., при што од страна на лекар во Здравствениот дом во Берово констатирана била смрт, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Според пријавеното, на место викано „Јастребов рид“, атар на село Митрашинци, Г.Л. управувал трактор со приколка во која превезувал дрва, но изгубил контрола и тракторот и приколката се превртеле, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Берово.

Би можело да ве интересира

Кривична против битолчанка, пијана предизвикала сообраќајка при што загинал совозачот

Ана Ололовска

28-годишник загина во сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен

Катерина Павлова-Николовска

Починато бебе донесено во битолската болница

Загина тракторист од струмичко

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Кристијан Ландов

Во куќа во село Кучково пронајден починат маж

Ана Ололовска