Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Од:

Едно лице загина, а друго е тешко повредено во несреќа во Неготино. Вчера околу 12.00 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека товарно возило „ман”, со кумановски регистарски ознаки, сопственост на фирма од Куманово, а управувано од 21-годишниот П.М. од село Сопот, кавадаречко, додека вршело ископ во водите на реката Вардар, во атар на село Црвени Брегови, паднало во реката.

П.М. починал на местото на настанот, а совозачот, 19-годишниот Д.Е. од село.Марена се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Неготино.

Бил извршен увид на местото, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, информира МВР.

Би можело да ве интересира

Македонец со Ауди возел 250 километри на час на автопат во Србија

Потрага по рибар кој исчезнал во езерото Козјак

Лекар од Психијатарската болница во Скопје пронајден мртов

Катерина Павлова-Николовска

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец нападнал девојка оти не сакала да бидат во врска

Катерина Павлова-Николовска

Граната од Првата светска војна пронајдена при ископ во Скопје