Заев: Времето на неказнивост го оставаме во историјата

Од:

Правосудниот систем е независна власт и денеска гледаме дека ги има сите околности да спроведуваат истрага без влијание и да организира обвинителска и судска постапка во која важат само доказите и одредбите за фер и правично судење, за секој без исклучок, објави денеска премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“.

– Го ослободивме патот по кој денес дојде правдата. Граѓаните, државата, институциите и системот – тоа сме ние. Сите ние, секој од нас денес може да има повеќе мир за себе, во себе. Бидејќи, кога има правда има и мир, пишува Заев на фесбук.

Според премиерот, тоа е начинот на кој треба да бидат спроведени и довршени сите предмети за организиран криминал и против Уставот и достоинсвото на граѓаните.

-Времето на неказнивост и на привилегии на криминалните актери го оставаме во историјата, порача Заев.

Би можело да ве интересира

Заев: И во услови на пандемија натфрлен приходот од царините и другите давачки за полнење на Буџетот

Ана Ололовска

Заев: Ако некој го прекрши законот ќе одговара, без разлика со кого е близок

Ана Ололовска

ВИДЕО: Заев на средба со Села и Гаши за решение за законот за државјанство

Ана Ололовска

Владата ги демантира тврдењата на Милошоски дека Заев и Спасовски делеле пасоши на борци на ИСИС

Катерина Павлова-Николовска

Трајче Заев: Комбето од акцијата на МВР не е наше, меѓу уапсените нема вработени во фирмите на Заеви

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Трајче Заев чиј шофер беше уапсен заминал во Дубаи

Катерина Павлова-Николовска