(ВИДЕО) Заев: Недоделувањето на касарната на Струмица е непринципиелна и злобна

Од:

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев на прес конференција реагира, зошто од 10-те општини, само општина Струмица, не ја доби во владение старата касарна.

Владата донесе уште една непринципиелна и злобна одлука. Повеќе од изјавата на Заев.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Криминалот и корупцијата се заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Маркоска: Економијата е стабилна и развојна, јавниот долг е намален за 4,35 проценти

Ана Ололовска

СДСМ: Инвестициите во МВР резултираат со значителен пад на криминалот и корупцијата и поголема мотивираност на полицијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

Ана Ололовска

СДСМ: Ги зголемуваме стипендиите и воведуваме нови, продолжуваме со вистинска грижа за младинскиот стандард

Ана Ололовска

Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

Leave a Comment

thirteen + six =