Заев: Не е време за триумфализам! Ова е само чекор до крајот на Никола Груевски

Од:

Лидерот на опозицијата Зоран Заев вечерва, по оставките на тројцата министри во владата на Груевски, и директорот на УБК Сашо Мијалков, се огласи на својот Фејсбук профил, тој напиша:

dobivaj vesti na viber

Се што зборувавме се потврди, ова е доказ и за прислушувањето и за автентичноста на разговорите.

Ова е доказ за содржината на разговорите кои ги потврдуваат сите незаконитости и криминали на Никола Груевски и врвот на власта.

– Не е време за триумфализам! – Оставките на Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески и Сашо Мијалков не се наша крајна цел. – Ова е само чекор до крајот на Никола Груевски.

Би можело да ве интересира

Стоилковски: Дали луксузните имоти во кои престојуваат Заеви во Дубаи се нивна сопственост?

(ВИДЕО) Стојменов: Заев стои зад блокадата на градилиштето „Беко“, притисокот беше да го продадам евтино

Маја Илиевска-Пачемска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да го праша Заев како се стекна со фабриките за марихуана и лиценцата за експлоатација на глина за Еленица

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски бетер од Заев, тоа што не успеа да распродаде едниот со Бугарија, го продава другиот

Петрушевски: Заеви од голтари преку СДСМ до милионери, а не плаќаат над 1 милион евра за данок

ВМРО-ДПМНЕ: Заев од голтар стана милионер, од Муртино до фабрики за марихуана и трговија со струја