За новата влада ќе се гласа викендов

Од:

Претседателот Џафери го информирал мандатародт Димитар Ковачевски дека седницата за избор на новиот состав на владата ќе ја свика во сабота, 15 јануари 2022 година, во 11:00 часот.

dobivaj vesti na viber

Денеска, мандаторот за состав на новата влада на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, официјално му ги достави на претседателот на Собранието, Талат Џафери, Предлог-составот и Предлог-програмата за работа на новата влада.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Џафери објави снимки од оштетувањата на Собранието: Хулиганството не е решение

(ВИДЕО) Полицајци при апсење легнаа врз момче, кое врескаше и се жалеше на болки

Кристијан Ландов

Весна Петрушевска: Македонскиот јазик е нашата тврдина, со него ние војуваме

Горан Наумовски

Демонстрантите ја урнаа барикадата и го каменуваат Собранието

Кристијан Ландов

Средба на координаторите во Собранието во присуство на Шарл Мишел

Владата го усвои дополнетиот Предлог-буџет на Македонија за 2022 година

Горан Наумовски