За неносење заштитна маска 702 санкции

Од:

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 702 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Министрите за здравство на земјите од Берлинскиот процес договараа подобра координација во борба против Ковид-19, вчера во земјава 640 заразени

Ана Ололовска

Ексминистерот Никола Попоски е позитивен на коронавирус

Жарко Настоски

Во Скопје седуммина починати и 272 новозаразени, Аеродром и Карпош со најмногу активни случаи

Жарко Настоски

640 нови случаи на Ковид-19, починаа 12 пациенти

Жарко Настоски

Кочанската болница се полни со пациенти откако презема болни од Ковид-19 од Штип

Жарко Настоски

Три медицински сестри од Клиниката за Гинекологија позитивни на коронавирус, еден доктор и директорката се во изолација

Жарко Настоски