За неносење маски 746 казни во изминатото деноноќие

Од:

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 746 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Советот за безбедност ќе расправа за состојбата со Ковид-19

Ана Ололовска

Нови мерки, задолжителна маска и забрана за групирање на отворено

Ана Ололовска

Заев: Бројките нѐ загрижуваат и нѐ допираат сите, драго ми е што Собранието ги поддржа мерките

Жарко Настоски

И Марјан Забрчанец соопшти дека добил позитивен резултат на тестот за коронавирус

Жарко Настоски

Владата појаснува: што предвидуваат новите мерки и кој ќе биде изземен од нив

Жарко Настоски

Заштитните маски стануваат задолжителни на отворено, Собранието ги изгласа законските измени

Жарко Настоски