За брзо возење санкционирани 52 возачи на подрачјето на Крива Паланка

Од:

Во текот на вчерашниот ден во период од шест часа припадниците на Министерството за внатрешни работи санкционирале вкупно педесет и две лица на територијата на Општина Крива Паланка за управување со моторни возила со брзина над максимално дозволената.

– Педесет и два возачи возеле пребрзо на територија на Крива Паланка вчера. Во периодот од дванаесет до осумнаесет часот на подрачјето на Крива Паланка спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 52 возачи. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира портпаролот на Секторот за внатрешни работи Куманово, Ивана Младеновска.

Сообраќајната полиција од секторот за внатрешни работи Куманово врши интензивни контроли на безбедноста во сообраќајот на патиштата на подрачјето, со цел заштита на сите учесници во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Санкционирани 328 возачи за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 199 возачи во Скопје, 44 за пребрзо возење

Ана Ололовска

За брзо возење 256 санкции на територијата на цела држава

Ана Ололовска

МВР: 161 сообраќаен прекршок во Скопје, 35 за брзо возење, 16 без возачка дозвола

Ана Ололовска

Санкционирани 313 возачи за пречекорување на брзина

Ана Ололовска

Во Скопје изречени 152 сообраќајни прекршока, 45 за брзо возење

Ана Ололовска