За брзо возење 263 санкции на територијата на цела држава

Од:

Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, санкционирани се 263 возачи.

– Од нив, 22 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а осум возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 101 возач ја пречекорил брзината во населено место, а 162 надвор од населено место, соопштија денеска од МВР.

Засилените акциски контроли, најавуаат, продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Повеќе сообраќајни казни во Тиквешијата годинава, помалку несреќи и жртви

Ана Ололовска

Санкционирани 166 возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 25 возачи за затемнети стакла

Ана Ололовска

Изречени 394 санкции за брзо возење на територијата на цела држава

Ана Ололовска

Санкционирани 119 возачи во Скопје

Ана Ололовска